28 Fanų turnyras

Po žiemos pertraukos bundame kartu su tradiciniu fanų turnyru, kuriame šiemet kaip niekad daug ekipų – 20. Jei neklystu, tai fančempų rekordas. Savaitė prieš turnyrą burtai ir Aivaro ranka lėmė, deja, stipriausią pogrupį. “Na, nieko tokio, važiuosime kovoti”, – tokiomis mintimis pasitikome šią žinią.

Dvejos pergalės, lygiosios ir vienas pralaimėjimas, šeši įmušti, keturi praleisti. Tokia statistika grupėje. Deja, to nepakako, jog patektume į ketvirtfinalį ir fanų turnyras baigėsi sekmadienio ryte.

Be dešimties futbolininkų balkone turnyrą stebėjo ir mėlynai raudonus palaikė dar keliolikos PA atstovų grupelė.

Pirmas varžovas – Pietų 4. Pats rimčiausias varžovas grupėje, turnyro favoritai ir namų šeimininkai. Realiai vertindami priešininkus, iš rungtynių tikėjomės išpešti tašką. Nieko prarasti neturėjome, tad rungtynes pradėjome drąsiai. Ne sykį prasmūgiuodavome, kamuolys skriedavo arba šalia vartų arba Pietų 4 vartininkas E.Dudko (Makaka) būdavo savo vietoje. Deja, pirmo kėlinio vidury prasileidžiame kontrataką, iš arti sušaudo mūsų vartininką ir gauname 0:1. Pirmame kėlinyje rezultatas nebesikeičia ir visos viltys dedamos į antrą rungtynių pusę. Netrukus pavojingą mūsų (mano) ataką neleistinai stabdo vienas gynėjų ir teisėjas skiria baudos smūgį. Čia netikėtai nusišypso sėkmė, vartininko Salvės smūgio neatremia E.Dudko ir rezultatas lygūs. Deja, džiaugsmo tik vienai minutei. Iškart po įvarčio Pietų 4 surengia pavyzdingą ataką ir atstato turėtą pranašumą. Nors iki rungtynių pabaigos turėjome iniciatyvą ir ne kartą pavojingai atakavome, arba tas pats Makaka fantastiškai sužaisdavo arba gelbėjo virpstas arba patys nesugebėjome „uždaryti“ perdavimų. Pavyzdžiui, paskutinio kampinio metu. Na, guodėm save bent jau gražiomis, kovingomis rungtynėmis ir laukėme kitų varžovų.

O sekantys – ukrainiečiai Lvovo „Karpaty“. Priešininkai vėlavo į turnyrą ir tik atvykę iškart stojo į kovą su mumis. Rungtynės prasidėjo atsargiai, tačiau dažniau atakas regzdavome mes. Vieną jų, beje po vartininko greito reido link „Karpaty“ vartų, perdavimą gavęs Balabanas prieš vartus išnaudoja gerą progą ir išveda komandą į priekį. Nors vėliau ir turėjome progų, padidinti persvaros nepavyko. Atidžiai gindamiesi, neleidome mūsų gerbėjams aikčioti dėl varžovų pavojingų atakų, švenčiame kuklią bet labai svarbią pergalę.

Trečiosios rungtynės turėjo būti lengvas pasivaikščiojimas pavasarį parke, deja, teko gerokai paprakaituoti. Kaišiadorių „Baltai“ niekada negarsėjo stipria sudėtimi, ir žinant, kad juos 8:0 suvalgė „Šiauliai“, panašaus rungtynių scenarijaus ir tikėjomės. Deja, pirmą kėlinį sugebėjome baigti net lygiosiomis 1:1, antrame išvargome tik du įvarčius. Tad pergale 3:1 baigėme varžybas pirmąją turnyro dieną.

O vakarop laukė turiningas vakaras, kas viename ar kitame bare aptarinėjo savo įspūdžius su kitais fančempo dalyviais. išlenktas ne vienas bokalas, prisimintas ne vienas įdomus vyjezdas ar aptartas opus reikalas.

Sekmadienį lemiama dvikova dėl patekimo į kitą etapą prieš „Šiaulius“. Jie ir mes buvome surinkę po lygiai taškų, tik varžovų geresnis įvarčių santykis. Tad mus gelbėjo tik pergalė. Deja, mūsų viltys apie šiauliečių kondiciją po nakties, nepasitvirtino, tad jokio pranašumo neturėjome. Teko kovoti. Šiauliečiai, suprasdami savo situaciją, žaisti neskubėjo, atidžiai gynėsi, o mes labai rimtų argumentų taip pat nepateikėme. Pirmas kėlinys – nulinės lygiosios ir su viltimis – į antrą kėlinį. Jis prasideda tragiškai, prasileidžiame įvartį ir mūsų padėtis nepavydėtina. Spaudžiame varžovus ir po vieno kampinio pavyksta Čiamui lyginti rezultatą. Lieka dar kelios vilties minutės. Nors dar turime kelias pusproges, deja, teisėjas fiksuoja lygiąsias. Tai yra viskas, kaip pasakytų žinoma „futbolo enciklopedija“.

Galime guostis, jog žaidėme išties neblogai ir tai buvo ryškus kokybės pokytis, lyginant su paskutiniais turnyrais, kur atrodėm tragiškai. Ir mūsų vartininkas Salvė, kurį UCCM`as praminė Čilavertu, prigriebė geriausio vartininko prizą. Jis to vertas!
Fančempą tradiciškai laimi Pietų 4, finale 2:0 įveikę „Šiaulius“. Ką gi, finalas tik patvirtino, jog nebuvome „lavonai“, pralaimėjome tik čempionams, o su sidabro laimėtojais sužaidėme lygiom… Toks tad kartais tas futbolas. P.S. iniciatyvinė PA grupė rekomenduoja Aivarui susilaikyti nuo burtų traukimo ceremonijos ir joje nebedalyvauti.

3 Responses to “28 Fanų turnyras”

Kitos rungtynės

Išvykų TOP 5
Prisijunk prie Mūsų!