Tarptautinis fanų futbolo turnyras 2012

Aktyvūs šalies čempionų sirgaliai Mažeikiuose vykusiame tarptautiniame futbolo 20-ies komandų turnyre užėmė ketvirtąją vietą.

Panevėžiečiai ištraukus burtus pateko į D pogrupį kartu su Vilniaus „Vėtros“, Liepojos „Metalurgs“, „Šiaulių“ ir „Mažeikių“ aistruoliais. Vertinant varžovus, pakliūti į ketvirtfinalį „Ekrano“ aistruoliai – „Pirmosios Armados“ nariai – turėjo neprastus šansus.

 

Išskyrus „Šiaulių“ sirgalius, visos kitos ekipos buvo panašaus lygio ar kiek silpnesnės už „Ekrano“ gerbėjų.
Nusileido tik stipriausioms komandoms
Pirmosiose rungtynėse šeštadienį panevėžiečiai po atkaklios kovos 1:3 nusileido būsimiems turnyro čempionams „Šiaulių“ sirgaliams. Antrajame mače „Ekrano“ aistruoliai nepasigailėjo nebeegzistuojančios „Vėtros“ komandos gerbėjų ir juos sutriuškino 7:0.
Sekmadienį rytą „Pirmosios Armados“ laukė rimtas varžovas – aikštės šeimininkai mažeikiečiai. Vis dėlto namų sienos jiems nepadėjo ir panevėžiečiai juos užtikrintai įveikė 3:0 bei žengė rimtą žingsnį ketvirtfinalio link. Į kitą etapą pagal turnyro sistemą iš grupės varžybų pateko dvi ekipos. Paskutinėse rungtynėse reikėjo nepralaimėti „Metalurgs“ aistruoliams, nes jų įvarčių santykis buvo gerokai prastesnis nei panevėžiečių. Beje, vasaros futbolo gerbėjų turnyre šiai ekipai ketvirtfinalyje apmaudžiai pralaimėta 0:1, tad motyvacijos prieš juos sėkmingai sužaisti „Pirmoji Armada“ nestokojo.
Rungtynių pradžioje į priekį išsiveržę panevėžiečiai mačo metu galėjo ne kartą padidinti skirtumą, tačiau fortūna vis nusisukdavo. Pačioje varžybų pabaigoje latviai išlygino rezultatą, tačiau „Ekrano“ aistruoliai nebeklydo ir su varžovais išsiskyrė taikiai, o rezultatas leido užimti antrąją vietą ir toliau kovoti dėl aukščiausių pozicijų.
Ketvirtfinalyje laukė kitos grupės nugalėtojai – Tauragės „Tauro“ sirgaliai. Rungtynių pradžia susiklostė puikiai, ir panevėžiečiai įpusėjus kovai pirmavo 3:0. Varžovams pavyko sušvelninti skirtumą, o likus žaisti porą minučių už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas „Ekrano“ gerbėjų komandos vartininkas. Tauragiškiai likus 20 sekundžių įmušė dar vieną įvartį, tačiau tai buvo viskas, ką pavyko varžovams pasiekti atkaklioje dvikovoje.
Pusfinalyje laukė „žaliai balti“, VMFD „Žalgirio“ ultros. Deja, vilniečiai savo pranašumą įrodė trimis įvarčiais, ir „Pietų IV“ – „Žalgirio“ gerbėjai – keliavo į finalą, o panevėžiečiams liko kova dėl 3-iosios vietos. Čia laukė ukrainiečiai, Lvovo „Karpaty“ aistruoliai. Pernai „Pirmoji Armada“ buvo juos įveikusi, tačiau šiemet ukrainiečiai atvyko su kur kas geresniais žaidėjais. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, kamuolį kiek dažniau kontroliavo techniškesni svečiai, panevėžiečiai stengėsi greitai kontratakuoti.
Antrajame kėlinyje sėkmė lydėjo svečius iš Ukrainos, keletą kartų „Pirmoji Armada“ neišnaudojo gerų progų, kamuolys buvo pataikęs į virpstą, o likus rungtyniauti 5 minutes „Karpaty“ išsiveržė į priekį. Ukrainiečiai atsitraukė į gynybą, o panevėžiečiai didelėmis pajėgomis metėsi į puolimą lyginti rezultatą. Ir vėl kamuolys skriejo netoli vartų, kartą pataikė į virpstą, o likus žaisti paskutines sekundes svečiai savo persvarą įtvirtino antru įvarčiu ir iškovojo bronzos medalius.
Meistriškumo lygis kyla
Pasak Manto , „Ekrano“ aistruolių ekipos vadovo, panevėžiečiai po paskutinių varžybų buvo kiek nusivylę, tačiau pripažino, jog turnyre buvo nusileista tik stipresnėms komandoms. Kita vertus, po 5–6 nesėkmingų metų aistruolių turnyruose, kada „Pirmoji Armada“ dar grupių etape susitikdavo su būsimais turnyro prizininkais ir nepatekdavo į ketvirtfinalį arba jame apmaudžiai baigdavo kovas, ši 4-oji vieta tarsi mažytis laimėjimas. „Kasmet turnyro lygis auga, komandos atsakingai vertina šias varžybas, ruošiasi, tobulėja, prieš kiekvieną varžovą stengiasi žaisti iš visų jėgų, ir ryškių autsaiderių nebėra“, – po turnyro kalbėjo „Ekrano“ aistruolis Mantas.
Futbolo gerbėjų turnyras – tikra šventė, nes žiemą, kada nevyksta čempionatas, tai puiki proga susitikti draugus iš kitų grupuočių ir išsiaiškinti santykius aikštėje. Turnyras tampa vis įdomesnis ir populiaresnis tarp užsienio sirgalių. Į dvi dienas vykusį turnyrą šiemet iš Ukrainos atvyko „Karpaty“ ir Kijevo „Dynamo“, o iš Latvijos – Rygos „Skonto“, Jelgavos „Jelgava“ ir Liepojos „Metalurgs“ sirgaliai.
Nugalėjo „Šiaulių“ sirgaliai
Panevėžiečių gretose šiemet rezultatyviausiai žaidė Linas – varžovams įmušė 5 įvarčius. Be jo, „Ekrano“ sirgalių komandos garbę gynė Mantas, Osvaldas, Salvijus, Tomas, Domas, Skirmantas, Petras.
Turnyrą, finale 3:2 įveikę VMFD „Žalgirio“ sirgalius, laimėjo šiauliečiai. Šios ekipos – nuolatinės sirgalių čempionatų finalų dalyvės. Šiauliečiai pagal laimėtų turnyrų skaičių susilygino su vilniečiais – abi ekipos po 13 kartų į viršų kėlė nugalėtojų taurę. „Pirmosios Armados“ aukščiausias pasiekimas – 2003 metais iškovota 3-ioji vieta, 2004 metais finale pralaimėta „Šiauliams“ ir užimta 2-oji vieta.
Čempionate dalyvavo šios ekipos: „Mėlynai-Balti“ (Kretingos „Minija“), „Dzūkų Tankai“ (Alytaus „Dainava“, 2 komandos), „Vakarų Frontas“ (Klaipėdos „Atlantas“), „Sūduvos Sakalai“ (Marijampolės „Sūduva“), „Pietų-IV“ (VMFD „Žalgiris“, 2 komandos), „Kaunas Ultras“ (FBK „Kaunas“), „TauRagai“ (Tauragės „Tauras“), „BanFan-Tigrai“ (Gargždų „Banga“), „Baltų fanai“ (Kaišiadorių „Baltai“), „Žemaitijos lokiai“ (Mažeikių „Mažeikiai“), „Šiaulių fanai“ (Šiaulių „Šiauliai“), „Pirmoji Armada“ (Panevėžio „Ekranas“), „Tornados“ (Vilniaus „Vėtra“).
(Linas Jocius www.panbalsas.lt)

4 komentarai to “Tarptautinis fanų futbolo turnyras 2012”

Kitos rungtynės

Išvykų TOP 5
Prisijunk prie Mūsų!